BE EARTH WISE
16622
page-template-default,page,page-id-16622,bridge-core-2.6.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.6,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17303
 

BE EARTH WISE

BE EARTH WISE

Çevreye sahip çık, geleceğini koru

BE EARTH WISE Projesi doğaya karşı sorumlu üretim yaklaşımımızı hayata geçirdiğimiz bir projedir. Bu proje ile yenilikleri sürdürebilirlik çerçevesinde takip ediyor , geliştiriyor ve uyguluyoruz.

Be Earth Wise projesi kapsamında geliştirdiğimiz 8R modeli ile sürdürebilir bakış açımızı derinleştiriyoruz.

RECYCLE

Üretim sırasında oluşan hammadde atıklarımızı geri dönüştürerek yeniden iplik ve kumaş yapıyoruz. Hammadde geri dönüşümünün yanında, enerji verimliği projeleri ile doğaya verilen enerjiyi dönüştürerek yeniden kullanıyoruz.

REUSE

Üretimi sırasında oluşan hammadde firelerini ve atık enerji kaynaklarını yeniden kullanıyoruz.

REPAIR

İşlevini yerine getiremeyen alet, teçhizat, makine vb. cihazları tamir/restore ederek ömürlerini uzatıyoruz.

REDUCE

Enerji tasarruf projeleri ile enerji tüketimini azaltmanın yanında süreç iyileştirme çalışmalarımızla hammadde tüketimlerimizi azaltıyoruz.

REFUSE

Çevreye zarar veren hammadde  ve enerji kaynaklarını kullanmayı reddediyoruz.

REBUY

Geri dönüşümlü materyal içerikli elyaf ve iplik tedarik etmenin yanında, enerji verimliliği yüksek cihazlar ve yeniden kullanılabilir  materyaller tedarik ediyoruz.

ROT

Doğada çözünen  biyobozunur hammaddeleri kullanarak üretim gerçekleştiriyoruz.

RETHINK

Tüm süreçlerimizi , kaynaklarımızı ve ürünlerimizi sürdürebilirlik çerçevesinde optimize ediyor ve yeniden tasarlıyoruz.

Be Earth Wise Projesi

   Elif İplik olarak Be Earth Wise projesi ile üretimdeki tüm süreçlerimizde az kaynak ve hammadde tüketimine yöneliyoruz. Su, enerji ve kimyasal kullanımını azaltarak daha az karbon salınımı gerçekleştirerek, doğada çözünebilen ve çevreye zarar vermeyen hammaddeleri, verimliği yüksek materyalleri, tedarik edip kullanarak sürdürülebilirlik kavramını tüm proseslerimizde içselleştiriyoruz. Be Earth Wise projesi ile Sürdürülebilirlik yaklaşımımızı, BM’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve ILO standartları doğrultusunda güncelliyor ve geliştiriyoruz.